Porovnanie cien na Pricemania.sk
kontaktný formulár
chcem zaslať dotaz
Odber noviniek

Prihlásiť k odberu

možnosti platieb
počítadlo prístupov
online: 1
dnes: 22
celkom: 381258
Sme na facebooku

Značky na plienkach
Upozornenie výrobcu:
Na plienkach sa môžu nachádzať značky z výroby, ktoré po vypraní zmiznú.
Napíšte nám
Nenašli ste plienočky aké ste hľadali?
Napíšte nám svoju požiadavku na info@bambiroxy.com, do 24 hod. dostanete aktuálnu informáciu.

Starostlivosť o látkové plienky

Starostlivosť o látkové plienky:
 

Použité plienky skladujte z hygienických dôvodov maximálne 3 dni. Môžete ich skladovať na sucho alebo na mokro, najlepšie vo vedre s poklopom. Na zamedzenie zápachu môžete na poklop nakvapkať pár kvapiek voňavého oleja (napr. tea tree, levanduľa).
 

Bambusové plienky pranie na  40oC - 60oC.
Toto platí pre všetky bambusové štvorce, prefoldy, krátke, dlhé, nohavičkové atď., v zložení: 100% bambus, 80%bambus/20% biobavlna, 80% bambus/20% polyester a pod.
Bambusové plienky dosahujú maximálnu saciu schopnosť až po 5 - 6 opraniach.
Ideálne je prať plienky na 40oC. Vo všeobecnosti sa uvádza, že bambus je prirodzene antibakteriálny a táto vlastnosť sa praním neznižuje. Komu sa to zdá málo, môže  na 60°C. Plienkam sa nič nestane, akurát sa môžu trochu viac zraziť a tiež sa rýchlejšie opotrebováva bambusové vlákno.

 

Kapsovú plienku je možné prať v práčke v teplote 40˚ C. Vydržia aj pranie v teplote 60 ˚C.  Môže to mať ale vplyv na životnosť plienky. POZOR: Nesušte ju na výhrevnom telese, v sušičke, ani na priamom slnku. To by mohlo poškodiť impregnáciu materiálu (PUL vrstva) a nohavičky by mohli začať pretekať. Plienky je potrebné pár krát oprať, kým flísová vrstva nadobudne savosť, teda pri prvých použitiach sa môže stať, že tekutina nevsaje do flísovej vrstvy, ale po nej stečie. Neodporúčame prať plienky v mydlovom slíze ani zapierať mydlom, nakoľko mydlo zanáša  flís, stal by sa nepriepustným a plienka by pretekala bokom.

 

Látkové plienky sa nežehlia a nepoužíva sa aviváž . Aviváž vytvára na povrchu vlákna akýsi mäkký film (plienka je síce príjemne mäkká) ale nesaje. Miesto aviváže sa doporučuje pridať do posledného pláchania 2 lyžice octu.

 

Škvrny sa najlepšie odstraňujú žlčovým mydlom. Znečistenú plienku potrite žlčovým mydlom, preperte a opláchnite. Najlepším bieliacim prostriedkom je slnko. Podľa možnosti ho využívajte.

 

Používajte pracie prostriedky šetrné k životnému prostrediu a k pokožke dieťaťa. Na trhu je množstvo pracích prostriedkov, každému vyhovuje niečo iné.
 

Odporúčanie: Odstreďovať na strednom počte otáčok.